Jak zapobiegać próchnicy zębów

Ważną sprawą jest dbałość o uzębienie, gdyż wiele chorób może się zacząć od zepsutych zębów. Poza higieną i regularnymi wizytami u stomatologa, ważne jest zapobieganie próchnicy. Ogromną rolę odrywają tu płyny do płukania jamy ustnej ale niemniej ważne jest uzupełnianie wapnia w organizmie.
Odpowiedzią na ten problem może być wapń do ssania, który służy do uzupełnia niedobór wapnia w organizmie i zapobiega próchnicy zębów.
Tabletki w różnych smakach ssie się 1-2 razy dziennie, po umyciu zębów.

Preparat jest szczególnie zalecany do walki z próchnicą zębów. Zawiera łatwo przyswajalne związki wapnia, z dodatkiem węglanu wapnia i witaminy D.

Sama stosuję wapń do ssania od paru miesięcy. Nie wiem czy pomógł na próchnicę zębów bo nie byłam na sprawdzeniu zębów.
Właściwie zaczęłam brać wapń ze względu na paradontozę, jednak lekarka stwierdziła, że paradontozę powoduje nie brak wapnia lecz bakterie.

W moim przypadku wapń do ssania pomógł mi na drętwienie nóg. Od ponad roku miałam taki problem, że gdy wstawałam z krzesła (mam siedzącą pracę) musiałam się rozchodzić. Przez 2-3 minuty poruszałam się z trudem. Szczególnie ciężko było zejść po schodach. Musiałam z całej siły trzymać się poręczy.
Przyjmowanie wapnia do ssania spowodowało, że problem zniknął. Skończyły się też bóle stawów.

@


7 × = czterdzieści dwa

CommentLuv badge

Comments links could be nofollow free.